Арда и Локомотив Пловдив играят при 3:0 в мач от 20-ия

...

НА ЖИВО: Арда - Локомотив Пловдив 3:0, Цонев бележи от дузпа

Арда и Локомотив Пловдив играят при 3:0 в мач от 20-ия кръг на efbet Лига. Двубоят се излъчва пряко в ефира на DIEMA SPORT. На Gong.bg също ще проследим най-интересните моменти от срещата. В 26-ата минута Умар Сако откри резултата. В 52-ата минута Преслав Боруков вкара за 2:0, а седем по-късно Радослав Цонев направи преднината на своя тим класическа.

Първата по-интересна обстановка в мача беше на сметката на домакините. В 8-ата минута Иван Тилев центрира в наказателното поле, където Преслав Боруков беше оставен непокрит. Нападателят реши да овладява топката с крайник, вместо да нанесе удар, само че не съумя, което разреши на Динко Хоркаш да улови.

В 14-ата минута Локомотив реализира многоходова офанзива. Топката стигна до Петър Витанов, който насочи мощен удар от дъгата на наказателното поле, само че Анатолий Господинов мазета в корнер. Минута по-късно Боруков съумя да надиграе Мартин Паскалев, овладя топката, надбяга противника си и се озова самичък против Хоркаш, само че Матеус съумя да го догони и да избие в ъглов удар. След неговото осъществяване Боруков насочи мощен удар от 2-3 метра, който беше избит от голлинията от Джовани Трупе. Ситуацията беше прегледана на ВАР, който удостовери решението на основния рефер Красен Георгиев.

Арда поведе в 26-ата минута. Иван Тилев центрира от корнер на далечната греда, където Умар Сако се освободи от Паскалев и Матеус и с глава вкара за 1:0.

Пет минути по-късно " сините " бяха покрай втори гол. Абубакар Тунгара проби отдясно и пусна пас в наказателното поле, където на далечната греда Тилев насочи удар, само че Хоркаш се оправи и мазета с крайник. Малко по-късно още веднъж вратарят на пловдивчани трябваше да се намесва. Боруков откри Светослав Ковачев в наказателното поле, а десетката потърси горния ляв ъгъл, само че стражът се оправи. Последва корнер, след който Радослав Цонев насочи удар от границата на наказателното поле, само че Хоркаш още веднъж беше на висота. Последва опит за добавка от Боруков, след който от Арда желаеха дузпа за игра с ръка. Ситуацията беше прегледана от ВАР, след което беше даден сигнал играта да продължи.

Във втората минута на продължението на първата част Ковачев проби през центъра и опита да изведе Тунгара в наказателното поле, само че Хоркаш излезе и съумя в последния миг да изпревари малиеца. Минута по-късно Ерик Сорга падна в наказателното поле след прикосновение с футболист на Арда, само че дузпа не беше отсъдена. Домакините подхванаха рискова офанзива, която приключи със мощен удар на Цонев от към 15 метра, само че около вратата.

На полувремето Александър Томаш направи четири смени. В игра се появиха Джовани, Георги Каракашев, Христо Иванов и Милош Петрович, а местата си остъпиха Ерик Сорга, Денислав Александров, Петър Витанов и Йосип Томашевич.

В 52-ата минута Арда удвои задатъка си. Тунгара проби през центъра и изведе Боруков самичък против Хоркаш. Нападателят потърси десния ъгъл и благодарение на гредата осъществя. Първоначално попадението беше анулирано поради засада, само че след намесата на ВАР, голът беше доказан.

Три минути по-късно отбраната на " смърфовете " още веднъж се пропука и Тунгара се озова очи в очи против Хоркаш в наказателното поле. Хърватинът фаулира своя конкурент, а основният арбитър Красен Георгиев уточни бялата точка. При тази обстановка вратарят получи травма и няколко минути му беше оказвана здравна помощ. Това не разконцентрира Радослав Цонев, който с удар в средата на вратата означи от бялата точка - 3:0. Това беше дебютен гол за халфа за новия му тим.

Арда - Локомотив Пловдив 3:0

1:0 Умар Сако (26)

2:0 Преслав Боруков (52)

3:0 Радослав Цонев (59-дузпа)

Арда: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 7. Абубакар Тунгара, 8. Милен Желев /к/, 9. Преслав Боруков, 10. Светослав Ковачев, 20. Деян Лозев, 21. Радослав Цонев, 24. Алекс Петков, 33. Иван Тилев, 77. Илия Юруков

Резерви: 36. Васил Симеонов, 2. Джунейт Али, 4. Милен Стоев, 11. Александър Георгиев, 18. Ласина Ндиайе, 27. Керимжан Игнатов, 70. Шахредин Букхолда, 97. Жуниор Палмарес, 99. Станислав Иванов

Треньор: Александър Тунчев

Локомотив: 23. Динко Хоркаш, 13. Матеус да Силва, 4. Мартин Паскалев, 50. Йосип Томашевич (46 - 20. Милош Петрович), 99. Джовани Трупе, 15. Пиер Зебли, 34. Петър Витанов (46 - 33. Георги Каракашев), 14. Димитър Илиев /к/, 7. Бабакар Дион, 9. Ерик Сорга (46 - 10. Джовани), 19. Денислав Александров (46 - 6. Христо Иванов)

Резерви: 1. Илко Пиргов, 6. Христо Иванов, 20. Милош Петрович, 33. Георги Каракашев, 10. Джовани, 11. Ивайло Димитров

Треньор: Александър Томаш